profileimage

Onat Artun

Blu Tv’de  yayınlanan ‘Çalınmış Hayatlar’dizisinde müzik ediötörü olarak yer aldı. 2017 yılında‘Ödül’adlı tiyatro oyununun müziklerini besteledi.

9 yaşında büyük bir heves ile başladığı özel piyano dersleri Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Değişim Sanat Merkezi’nde piyano-armoni dersleri ile devam etti. Üniversite yıllarında Kulp adlı rock grubunun iki albüm yapımında klavyeci olarak yer aldı. Birçok konser ve festivalde çaldı.  Kurucusu olduğu .Diş Hekimliği Müzikal Topluluğu ile müzikal gösterileri düzenledi.

2014 yılında TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Sudan Yansıyanlar” belgeselinin müziklerini yaptı. Çeşitli kısa film müziği çalışmalarının ardından Blu Tv’de  yayınlanan ‘Çalınmış Hayatlar’dizisinde müzik ediötörü olarak yer aldı. 2017 yılında‘Ödül’adlı tiyatro oyununun müziklerini besteledi.

Sezer Bağcan ile bestecilik ve orkestrasyon, Doruk Somunkıran ile Cubase Prodüksiyonu üzerine çalıştı. Filmime müzik grubunda besteci , aranjör olarak projeler yapmakta,  2013’den beri aktif olarak dizi-film, belgesel, tiyatro, jenerik, oyun  müziği bestelemektedir.