profileimage

 

İstanbul Film Müzikleri Orkestrası

Varlığını film müzikleri üretmeye ve yorumlamaya adamış bir senfoni orkestrasıdır. 

Varlığını film müzikleri üretmeye ve yorumlamaya adamış bir senfoni orkestrası olan İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, orkestra şefi ve genel sanat yönetmeni Kerem Esemen tarafından 2007 senesinde bir oda müziği topluluğu olarak kurulmuştur.

İcra ettikleri müziklerin film karelerinde hayat bulması sonucu duydukları ortak heyecan, onları özellikle film müziklerine odaklanmaya yöneltmiştir. Repertuvarında orijinal film müziklerinin yanı sıra, filmler içerisinde sıklıkla kullanılan klasik batı müziği eserlerine, dahası unutulmayan Türk filmi müziklerinden, günümüzün popüler bestelerine yer veren İFMO; hafızalardan silinmeyen filmlerin senfonik müziklerini sahneleri eşliğinde 70 kişiyi aşkın kadrosu ile seslendirdiği konserlerinde birbirinden özel sahne şovları ile seyircisine unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır.

Canlı performanslar yanı sıra, kuruluş amacı doğrultusunda orijinal müzik üretimi süreçleri içerisinde aktif çalışan İFMO; uzun metraj, kısa metraj, belgesel, dizi filmler ve reklam filmleri dahil sinema sektörünün tamamına profesyonel müzik hizmeti vermektedir.