profileimage

Feridun Emre Dursun

Tiyatro, uzun metraj film, kısa metraj film, belgesel, tanıtım filmi, radyo reklamı, çocuk şarkıları gibi projelerde müzik ve ses tasarımı alanlarında çalıştı.

Müzikle ilkokul yıllarında tanıştı. Bağlama, gitar, ud, ukulele gibi telli çalgıların yanında perküsyon çalgıları, mızıka, piyano gibi enstrümanlarla da ilgilendi.
Lisans eğitimini İTÜ’de elektrik elektronik alanında aldıktan sonra SAE İstanbul enstütüsünde ses mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi’nde pazarlama okudu. SAE’de film müziğinin gelişimini geçmişten günümüze teknik ve duyusal olarak inceleyen araştırmalarda bulundu. Tiyatro, uzun metraj film, kısa metraj film, belgesel, tanıtım filmi, radyo reklamı, çocuk şarkıları gibi projelerde müzik ve ses tasarımı alanlarında çalıştı. İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, Mutlak Sessizlik gibi orkestralarda tonmeisterlik yaptı. Metraj, Mabel Matiz ve Thunderbird gruplarında gitarist olarak yer aldı. 2014 yılında Filmime Müzik projesini başlattı. Kendi stüdyosunda görsele müzik yapma üzerine ve İFMO’da besteci olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.